Existuje mnoho polemik a diskuzí na téma fénování vlasů a jejich poškozování. V posledních letech se tvrdí, že fénování vlasy vysušuje, ony slábnou a třepí se. Já bych toto chtěla vyvrátit tvrzením, že jde o fámu. Je potřeba, ale řídit se určitými pravidly…

Důležitý je dostatečný výkon fénu. Ten výkon totiž podstatně zkrátí dobu fénování.

Teplota vzduchu by neměla při zkoušce na kůži vůbec pálit, tudíž nebudeme vlasy foukat vyšší teplotou než je teplý letní vítr před bouří.

Také nezapomeňte, že před fénováním je vždy potřeba pečlivě vlasy rozčesat jemným hřebenem, aby na hlavě nezbyly zacuchaniny. Kvalitní kartáč tomu hodně pomůže.

Po umytí a vyždímání vlasy zabalíme do ručníku a jemně prosušíme. Ten absorbuje přebytečnou vodu. A pak následuje samotná technika foukání a ta hraje také svou roli:

Nejdříve vlasy profoukáme. Když jsou vlasy delší, můžeme si velmi pomoci foukáním v předklonu. Nejenže vlasy dostanou objem, ale proces foukání zrychlíme.

Na již skoro suchých vlasech můžeme účes lehce tvarovat za použití dobře zvoleného kartáče. Ony se totiž rychleji tvarují.

Proč netvarovat vlasy kulatým kartáčem mokré? Má to vícero nevýhod.

  • Vlasy se motají do kartáče
  • Cuchají se a jejich manipulace je těžká
  • Doba strávená tvarováním mokrých vlasů je daleko delší než ušetřená doba za profoukání!!
  • Bolí z toho více ruce
  • A v neposlední řadě je to práce marná.

Fénování je u některých typů vlasů dokonce vhodné. Pokud se vám vlasy hodně mastí, fénování zmírňuje jejich maštění.

Zima, bazén a mráz? Asi si dovedete představit, jak vlasy trpí!

Nezapomeňte, milé dámy, že žijeme v moderní době, která je uspěchaná a člověk má málokdy čas sám na sebe. Fénování, to teplo, vůně a ten pocit potom, to může být ten Váš čas. Ranní hygiena duše. Nezapomínejte na sebe! Koukněte se sobě do očí a můžete spatřit krásu, přímo uvnitř vás totiž je vše, co potřebujete. Tak to nechte vyniknout krásným účesem, ať je to vidět. A neste se světem s hlavou vzpřímenou. A hlavně! Užívejte si každý okamžik se zdravým pocitem, že vaše vlasy vám za to poděkují. A okolí si toho všimne.